Vasculaire Geneeskunde

woensdag 26 maart 2025, 19:30 - 21:00 uur

Accreditatie (2 punten) is goedgekeurd door de NIV, NVKG en NVSHA.

Presentatie

Dr. Peter de Jager

Internist-intensivist, Jeroen Bosch Ziekenhuis Den Bosch

Dr. Bram Goorhuis

Internist-infectioloog, Amsterdam UMC

Dr. Remco Franssen

Internist acute interne en ouderengeneeskunde, Amsterdam UMC

Helaas! Je kunt niet meer aanmelden, want dit webinar heeft al plaats gevonden.

Mis het niet, schrijf je nu in

Heb je vragen over de aankomende webinars neem dan contact met ons op via webinars@medonline.nl.

Programma:

19:30 -
20:00
Behandeling van ernstige longembolie: waarom moeilijk doen als het samen kan
Prof. Dr. Erik Klok
Hoogleraar Interne Geneeskunde en internist vasculaire geneeskunde, LUMC
Het perspectief op behandelen van ernstige longembolie is behoorlijk veranderd in de afgelopen 10 jaar: er is een nieuwe kijk op risico stratificatie en er zijn nieuwe interventionele behandelmogelijkheden zoals ECMO en catheter trombectomie of lokale trombolyse. De uitkomst van de behandeling van deze patiëntencategorie is dan ook het best als een ingewerkt multidisciplinair team met de gebundelde lokale expertise de opvang van de patiënt doet en de behandeling vaststelt. In deze lezing wordt de meest recente kennis rondom zowel de organisatie van zorg als de nieuwste behandeltechnieken besproken.
20:00 -
20:30
Bloed op de spoed: wat is de plaats van antidota voor (D)OAC-gerelateerde bloedingen?
Prof. Dr. Saskia Middeldorp
Internist-vasculair geneeskundige, Radboudumc
Ruim een half miljoen Nederlanders gebruiken directe orale anticoagulantia (DOACs) voor preventie en behandeling van arteriële en veneuze trombo-embolie. Het wekt dan ook geen verbazing dat u als internist geregeld geconfronteerd wordt met patiënten met ernstige bloedingen bij gebruik van een DOAC. In het webinar komen de volgende vragen aan bod: Wanneer is het nodig is om pro-hemostatische maatregelen te nemen? Wanneer biedt een specifiek antidotum meerwaarde? Wat is de plaats van antidota bij de noodzaak tot acute interventies? En hoe zit het ook al weer met klassiekere antitrombotica? Ik bespreek de state-of-the-art evidence met praktische adviezen waar u morgen wat aan heeft.
20:30 -
21:00
Hoge bloeddruk op de SEH: is er sprake van een hypertensief spoedgeval?
Dr. Joost Rutten
Internist-vasculair geneeskundige, Radboudumc
Hoge bloeddruk komt vaak voor bij patiënten op de spoedeisende hulp. Slechts een deel van de patiënten heeft daarbij acute orgaanschade door de hoge bloeddruk, een zogenaamd hypertensief spoedgeval. Hoe deze patiënten nu snel te identificeren en adequaat te behandelen? Moeten bijvoorbeeld bij iedereen de retina’s worden beoordeeld? Hoe laag moet de bloeddruk worden en met welke snelheid? En bij wie kun je veilig starten met orale middelen? Naast deze vragen komt onder andere de bloeddrukbehandeling bij verschillende typen orgaanschade aan bod. U krijgt gerichte adviezen voor de diagnostiek en behandeling van patiënten met een hypertensief spoedgeval.