Per 1 januari 2026 is het NIV bestuur op zoek naar een nieuw bestuurslid met bestuurlijke ervaring en affiniteit voor het onderwerp kwaliteit.
Ben jij degene die in collegiaal bestuur werkelijk impact wil maken op de internist van vandaag én die van morgen? Met ruim 4.000 leden vertegenwoordigt de NIV het brede en veelzijdige vakgebied van de interne geneeskunde. De vereniging verbindt internisten in al haar deelspecialismen, versterkt de gezamenlijke basis van het vak en speelt een actieve rol in de verdere ontwikkeling van passende, toekomstgerichte medisch-specialistische zorg.
Over het profiel
Een beoogd bestuurslid:
- Is werkzaam en geregistreerd als internist;
- Heeft (aantoonbaar) kennis van en ervaring met de politiek-bestuurlijke context waarin de NIV zich beweegt;
- Heeft een bestuurlijk strategisch denkniveau en vaardigheden in het besturen op hoofdlijnen
- Redeneert differentiatie-overstijgend en streeft naar het gezamenlijk verenigingsbelang;
- Beschikt over goede communicatieve vaardigheden en weet tegengestelde belangen te overbruggen;
- Is sensitief, besluitvaardig en resultaatgericht;
- Beschikt over voldoende tijd om deze functie succesvol in te vullen
- Vervult geen functies elders waardoor een belangenconflict kan ontstaan.
Praktische invulling
Inzet voor het bestuurslidmaatschap wordt vergoed met 4 uur per week. Het bestuur vergadert ongeveer 16x per jaar, meestal live in Utrecht. Het bestuurslid ontvangt voor zijn/haar werkzaamheden een reis- en onkostenvergoeding. De termijn bedraagt 3 jaar met de mogelijkheid zich eenmaal herkiesbaar te stellen voor maximaal 3 jaar. Het NIV bestuur streeft naar diversiteit en balans binnen het bestuur. Bij gelijkwaardige geschiktheid gaat de voorkeur uit naar een kandidaat die complementair is aan de zittende bestuursleden.
Besturingsprincipe
Het bestuur heeft vooral een strategische en toezichthoudende taak. Het bestuur concentreert zich op de grote lijnen en delegeert de vraagstukken die opgepakt moeten worden door een opdrachtformulering aan adviescommissies of afdelingen. Het bestuur initieert en activeert deze gremia om met adviezen voor standpunten te komen en onderhoudt (internationale) contacten om het verenigingsbeleid vorm te geven en het belang van de leden te behartigen. De JNIV is vertegenwoordigd in het NIV bestuur. Het bestuur wordt ondersteund door de directeur, die daarnaast verantwoordelijk is voor de bureau-organisatie. Het bureau draagt zorg voor regie, beleidsvoorbereiding en -uitvoering en praktische ondersteuning.
Reageren
Met belangstelling kijken wij uit naar jouw kandidaatstelling. Deze mag je schriftelijk bekend maken aan de directeur van de NIV, Wijnand van Unen, tot en met 7 december 2025. Meer inhoudelijke informatie over de functie kan opgevraagd worden bij de voorzitter van de NIV.
De sollicitatiegesprekken zullen plaatsvinden op donderdagavond 18 december (digitaal).
Stuur je motivatie en CV naar: directie@internisten.nl.